Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi: Kritik Seviyeler ve Fiyat Beklentileri

Bitcoin (BTC), yükseliş trendine yavaş yavaş devam ederken, Ethereum ve Ripple lider kripto para birimini takip ediyor. Öte yandan altcoinler’de de benzer durum söz konusu. İşte Bitcoin, Ethereum ve Ripple‘da son durum.

Bitcoin Önemli Seviye İçin Mücadele Ediyor

Bitcoin fiyatı, volatilite olmamasına rağmen geçtiğimiz hafta %9.8 arttı. 60.000 dolarlık psikolojik engel BTC’nin elinde ancak bunun için yeni bir yükseliş trendi başlatması gerekiyor. 60.000 doların üzerinde belirleyici bir kapanış, neredeyse tüm BTC yatırımcılarını “In the Money” konumuna getirecek ve satış tarafındaki baskıyı hafifletecek.

Lider kripto para biriminde böyle bir gelişme, Bitcoin‘i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 doları yeniden test etme yolculuğunu başlatmaya ve belki de satın alma baskısı artmaya devam ederse, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 77.525 dolara kadar taşıyacak.

Bitcoin fiyatı için işler çok yavaş giderken, devam eden konsolidasyondan çıkış çok önemlidir. BTC‘de aşağı yönlü bir kırılım gerçekleşirse, muhtemelen 55.000 dolara bir geri çekilme gerçekleşebilir. Bazı durumlarda, düşüş 53.000 dolara kadar uzayabilir.

Ethereum İki Engel Arasında Eziliyor

Ethereum fiyatı yaklaşık 11 gündür 3.387 ile 3.623 dolar arasında konsolide oluyor ve herhangi bir kırılma belirtisi göstermiyor. Bu sıkışıklık, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir BTC ETF’nin onaylanması beklentisiyle sermayenin altcoinlerden BTC’ye kısa vadeli göçünden kaynaklanmaktadır.

Dolayısıyla yatırımcılar bu konsolidasyonun bir süre daha devam etmesini bekleyebilirler. 3.630 doların üzerinde kesin bir kapanış yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Öte yandan BTC hakimiyeti azalmaya devam ederse Ethereum’daki artış hız kazanabilir. Bu azalma sadece ETH‘ye değil, bir bütün olarak altcoin ekosistemine de yardımcı olacaktır.

Böyle bir durumda, ETH önce 3.938 dolara veya tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir yolculuğa çıkabilir. Bunu takiben, Ethereum fiyatı 4.000 dolar psikolojik seviyesinde bir koşu yapacak. Bu seviyenin kırılması, tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etmek için kapıları açabilir ve hatta 4.957 dolara kadar artışını sürdürmesi ile sonuçlanabilir.

Ripple Ters Rüzgarla Karşı Karşıya

Ripple fiyatı 1,05 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktı ve bu seviyeyi bir destek tabanına çevirdi. Ancak, bu ralli ters rüzgarlarla karşı karşıya kaldı ve kazanımlarının çoğunu şu anda bulunduğu yere geri döndürdü. XRP fiyatı şu anda 1,13 dolar direnç seviyesiyle karşı karşıya ve satış baskısı altında eziliyor.

Bu kısa vadeli görünüm düşüş eğiliminde görünse de, 1,13 ve 1,24 doların üzerinde kesin bir kapanış yükseliş trendini destekleyecektir. Bu durumda, Ripple fiyatının 1.42 dolardan yüksek aralığa doğru yükselişini sürdürmesi muhtemel.

Bununla birlikte, yatırımcıların 1,67 dolar ve 1,88 dolar seviyelerini takip etmeleri gerekiyor. Eğer XRP fiyatı bu seviyeleri test ederse,  bu fiyatta %62’lik bir artışa eş değer oluyor.

Ripple fiyatı orta vadeli bir yükseliş görünümüne sahip olsa da, 1,05 dolarlık destek tabanının kırılması buna bir engel oluşturacak. 0,86 dolar seviyesindeki %62 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altında belirleyici bir kapanış, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

CoinTürkRead MoreBitcoin (BTC), yükseliş trendine yavaş yavaş devam ederken, Ethereum ve Ripple lider kripto para birimini takip ediyor. Öte yandan altcoinler’de de benzer durum söz konusu. İşte Bitcoin, Ethereum ve Ripple‘da son durum. Bitcoin Önemli Seviye İçin Mücadele Ediyor Bitcoin fiyatı, volatilite olmamasına rağmen geçtiğimiz hafta %9.8 arttı. 60.000 dolarlık psikolojik engel BTC’nin elinde ancak bunun için yeni bir yükseliş trendi başlatması gerekiyor. 60.000 doların üzerinde belirleyici bir kapanış, neredeyse tüm BTC yatırımcılarını “In the Money” konumuna getirecek ve satış tarafındaki baskıyı hafifletecek. Lider kripto para biriminde böyle bir gelişme, Bitcoin‘i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 doları yeniden test etme yolculuğunu başlatmaya ve belki de satın alma baskısı artmaya devam ederse, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 77.525 dolara kadar taşıyacak. Bitcoin fiyatı için işler çok yavaş giderken, devam eden konsolidasyondan çıkış çok önemlidir. BTC‘de aşağı yönlü bir kırılım gerçekleşirse, muhtemelen 55.000 dolara bir geri çekilme gerçekleşebilir. Bazı durumlarda, düşüş 53.000 dolara kadar uzayabilir. Ethereum İki Engel Arasında Eziliyor Ethereum fiyatı yaklaşık 11 gündür 3.387 ile 3.623 dolar arasında konsolide oluyor ve herhangi bir kırılma belirtisi göstermiyor. Bu sıkışıklık, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir BTC ETF’nin onaylanması beklentisiyle sermayenin altcoinlerden BTC’ye kısa vadeli göçünden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla yatırımcılar bu konsolidasyonun bir süre daha devam etmesini bekleyebilirler. 3.630 doların üzerinde kesin bir kapanış yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Öte yandan BTC hakimiyeti azalmaya devam ederse Ethereum’daki artış hız kazanabilir. Bu azalma sadece ETH‘ye değil, bir bütün olarak altcoin ekosistemine de yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda, ETH önce 3.938